• Čt. Lis 30th, 2023

Historie klubu

  • Domu
  • Historie klubu

Fotbalový oddíl kopané byl ve Starém Lískovci založen v roce 1950

Tatran Starý Lískovec sice patří mezi mladší brněnské oddíly kopané, ale mládež zde hrávala přes dvacet let, než došlo k založení oddílu. Popud k tomu dali hráči, kteří hrávali za nedaleké Bosonohy a sousední Bohunice. Nebylo to nijak snadné založit organizovanou kopanou, poněvadž chyběli funkcionáři a hříště. Když se však našlo několik obětavých zájemců, jako byli Fr. Pospíšil, Jos. Lazar, Milan Kříž a další, bylo vyhráno.

V roce 1950 byl založen oddíl kopané Tatranu Starý Lískovec a ještě v témže roce bylo vybudováno hříště na obecních loukách. V té době ještě neměl oddíl vybudovány žádné šatny, a proto místo šaten byl používán pěkně upravený starý stěhovací vůz. Láska ke kopané byla hnací silou pro překonávání všech potíží, především finančních. Starostí ještě přibylo v roce 1951, kdy členstvo zahájilo práce na výstavbě sportovního areálu v celkové hodnotě jednoho miliónu korun. Vyjma hříště začalo se stavět koupaliště, tenisové dvorce, hříště pro odbíjenou, bytová jednotka a sociální zařízení. Práce šla rychle vpřed, poněvadž pomohli i ostatní místní občané i podniky. To se příznivě projevilo i na výkonnosti fotbalistů. Mistrovství sice začali hrávat v nejnižší základní třídě, ale rok co rok si vybojovali postup až do župní I. b třídy.

Odchodem některých funkcionářů a hráčů výkonnost mužstev poklesla a oddíl sestoupil do městské soutěže, ve které hraje i v současné době. V posledních letec se kopaná opět dostává do popředí a je snaha lískoveckou kopanou dostat na dřívější úroveň.

TJ Tatran Starý Lískovec pořádá fotbalový nábor 2023/2024